تبلیغات
وبلاگ کاملا علمی - نیکوتین سیگار سرطان سینه می‌آورد
خواستن = توانستن

نیکوتین سیگار سرطان سینه می‌آورد

چهارشنبه 3 شهریور 1389 03:48 ب.ظ

نویسنده : شیوا زرندی

http://www.iranvij.ir/upload/images/jbgl210yc9trsk8mof4o.gifخبر آنلاین : نیکوتین موجود در سیگار می‌تواند باعث تحریک تومورهای سرطانی شود شده و در نهایت منجر به سرطان سینه شود.
نیکوتین یک ماده شیمایی در سیگار است که می‌تواند منجر به ابتلای فرد سیگاری به سرطان سینه شود.
قبلا تصور می‌شد سیگار کشیدن ارتباط زیادی با ابتلا به سرطان سینه ندارد و فقط باعث افزایش احتمال ابتلا به انواع دیگری از بیماری‌ها می‌شود.
محققان در دانشگاه پزشکی تایپی نمونه‌هایی از تومورهای سرطان سینه را در 276 بیمار مبتلا بررسی کردند و متوجه شدند سلول‌ها دارای تعداد زیادی دریافت کننده هستند که می‌توانند نیکوتین سیگار را به خود جذب کرده و باعث آسیب دیدگی شود.
آن‌ها هم‌چنین متوجه شدند زمانی که سلول‌ها در معرض نیکوتین قرار می‌گیرند تغییراتی در آن‌ها رخ می‌دهد که می‌تواند در باعث تقویت خصوصیات سرطانی بافت‌ها شود.
به این ترتیب دانشمندان در مورد محصولاتی مانند آدامس‌های نیکوتین، اسپری‌ها و برچسب‌هایی که با هدف ترک سیگار طراحی شده‌اند ابراز نگرانی کردند. نتایج این تحقیقات در نشریه موسسه ملی سرطان به چاپ رسیده است.
دکتر ایلونا لینویلا از مرکز تحقیقات موسسه ملی سرطان در این باره گفت: نیکوتین نه تنها با تغییر مکانیسم‌های ملکولی باعث ایجاد سرطان سینه می‌شود بلکه اعتیاد به سیگار نیز از اثرات مهم این ماده شیمایی است.
دیدگاه ها : نظرات

آخرین ویرایش: پنجشنبه 12 دی 1392 03:38 ب.ظ