تبلیغات
وبلاگ کاملا علمی - ***ضربات وارد به سر ممكن است منجر به بیماری ای.ال.اس ***
خواستن = توانستن

***ضربات وارد به سر ممكن است منجر به بیماری ای.ال.اس ***

یکشنبه 31 مرداد 1389 04:08 ب.ظ

نویسنده : شیوا زرندی

http://www.iranvij.ir/upload/images/aguz70h96x2gx1jhk7.jpg

تحقیقات جدید نشان میدهند كه افرادی كه ضربه هایی به سرشان وارد شده مانند ورزشكاران بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری ای.ال.اس میباشند.طبق این تحقیقات افراد ورزشكار و یا سربازانی كه در جنگ در معرض انفجار های با سر و صدای زیاد هستند بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری میباشند.


تیمی از محققان از دانشگاه بوستون و دانشكده پزشكی جانبازان اداره بیمارستان در بدفورد اعلام كرد شواهد جدید از بیماری ای ال اس در مغز دو نفر از بازیكنان فوتبال پیدا شده كه ثابت شده آنان در اثر بیماری ای ال اس فوت كرده اند .
این تیم همچنین افزود كه علت مرگ یكی از بوكسور های معروف هم همین بیماری بوده است .
بیماری ای.ال.اس Amyotrotro fische Lateraal Sclerose یك بیماری بدخیم است در سلسله اعصاب رابط مغز و ماهیچه ها. این بیماری سلول های این عصب ها را به تدریج از كار می اندازد و در نتیجه اعصاب، علائم مغزی را نمی توانند به ماهیچه ها برسانند. بدین ترتیب ماهیچه ها كه ایجاد كننده حركت در بدن می باشند، به تدریج لاغر تر و كم قدرت تر می شوند؛ كارآئی شان پیوسته كمتر و كمتر گشته و سرانجام به كلی از بین می رود.
یك جراح اعصاب هم در مورد علت وقوع این بیماری گفت كه این بیماری برای افرادی كه در معرض انفجار و سر و صدا همچنین افراد نظامی هستند احتمال وقوع بیشتری دارد.




دیدگاه ها : نظرات

آخرین ویرایش: سه شنبه 22 شهریور 1390 01:04 ق.ظ