تبلیغات
وبلاگ کاملا علمی - ** مهلت بارداری برای زنان ایرانی به 10 سال محدود شده است **
خواستن = توانستن

** مهلت بارداری برای زنان ایرانی به 10 سال محدود شده است **

پنجشنبه 23 اردیبهشت 1389 05:11 ب.ظ

نویسنده : شیوا زرندی
افسردگی در 
بارداری


7/2 درصد به سن ازدواج دختران و 6/4 درصد به سن ازدواج پسران اضافه شده است.رییس جمعیت مامایی کشور با اشاره به تصویب پروتکل تنظیم خانواده در 20 سال گذشته، افزود: در این قانون در جلوگیری از بارداری ناخواسته و پیشگیری از سقط غیرایمن تاکید شده است و بر این اساس، زوجین حق قانونی تعیین تعداد فرزند را دارند.

دکتر آباد با استناد به آمار ثبت احوال کشور، گفت:‌ 7/2 درصد به سن ازدواج دختران و 6/4 درصد به سن ازدواج پسران اضافه شده است. از این رو سن ازدواج پسران ایرانی، 26 و دختران به 23 سال رسیده است. وی محدوده سن بارداری ایمن را 18 تا 35 سال عنوان کرد و افزود: با توجه به افزایش سن ازدواج دختران در کشور، مهلت بارداری برای زنان ایرانی به 10 سال محدود شده است.

رییس جمعیت مامایی کشور با بیان اینکه هرچند ظرفیت و جمعیت انسانی با پشتوانه دین مبین اسلام بر اقتدار و توانمندی کشور می‌افزاید، گفت: اما فرصت 10 ساله بارداری در زنان ایرانی کم است و نباید صرفا نداشتن محدودیت منابع مالی را مد نظر قرار داد.

وی با تاکید بر ضرورت حضور فعال‌تر و بیش از پیش ماما در عرصه نظام سلامت کشور، گفت: هرچند زایمان و تولد بزرگترین رخداد بشری است اما وظایف مامایی در زایمان طبیعی خلاصه نمی‌شود.
دیدگاه ها : نظرات

آخرین ویرایش: - -