تبلیغات
وبلاگ کاملا علمی - ****لبخند بزنید تا جذاب به نظر برسید****
خواستن = توانستن

****لبخند بزنید تا جذاب به نظر برسید****

سه شنبه 3 شهریور 1388 06:05 ب.ظ

نویسنده : شیوا زرندی

روانشناسان دانشگاه آبردین بر این باورند که بر زبان آوردن اینکه به شخصی علاقه مند هستید، لبخند زدن و برقراری ارتباط از طریق چشم می تواند باعث شود در نظر اشخاص جذاب تر به نظر بیایید.
در تحقیقات دکتر بن جونز، ۲۳۰ نفر از مردان و زنان شرکت داشتند که با اشاره به این موارد انسانی، از آنها خواسته شده نظر بدهند کدام یک از علائم نقش حیاتی تری در جذابیت افراد بازی می کنند. وی می گوید؛ «تلفیق اطلاعات درباره زیبایی های ظاهری با اطلاعات درباره اینکه جذابیت در نظر شما چطور جلوه می کند، معین می کند تلاش های انسانی تان تا چه حد می تواند کارآمد باشد.» در این تحقیق از ۲۳۰ مرد و زن داوطلب خواسته شد کارت هایی که روی آنها تصاویر چهره های متفاوتی نقش بسته را با دقت نگاه کنند و در انتها درباره میزان جذابیت چهره ها نظر بدهند.
روی این کارت ها برخی چهره ها خندان بودند و برخی سعی در برقراری ارتباط چشمی داشتند. پس از جمع آوری نظرات مشخص شد داوطلبان چهره هایی را که به سمت دوربین نگاه می کردند یا لبخند می زدند، گیراتر از بقیه توصیف کرده اند. دکتر بوتروید روانشناس دانشگاه دورهام می گوید؛ «زمانی که افراد دیگر با ما به شکل مثبتی رفتار می کنند در نظرمان بهتر و دوست داشتنی تر می شوند و به احتمال فراوان از انسان هایی که در برابرمان رفتاری غیرجذاب دارند، دوری می کنیم.»
دیدگاه ها : نظرات

آخرین ویرایش: - -