تبلیغات
وبلاگ کاملا علمی - بیماران روماتیسمی واکسن انفولانزای فصلی بزنند
خواستن = توانستن
رئیس مرکز روماتیسم ایران گفت: به دلیل ضعف سیستم ایمنی, بیماران روماتیسمس بیش از سایزین در معرض ابتلا به انفولانزا قرار دارند و در صورت ابتلا به این بیماری با شدت بیشتری ابتلا میشوند.
رئیس مرکز روماتیسم ایران تصریح کرد: بیماران روماتیسمی که از داروهایی همچونکوروتون, سیکلوفوسفاماید  , ازاتیوپرین و متوترکساتنیز استفاده میکنند میبایست در برابر  بیماری انفولانزا واکسینه شوند.
وی به بیماران روماتیسمی توصیه کرد در صورتی که علایم عمومی سرماخوردگی در انها بیش از 3 روز ادامه پیدا کرد یا اینکه سرماخوردگی انها با سرفه و خلط همراه بود حتما به پزشک مراجعه کنند.
غریب دوست اجتناب این افراد از محیط های عمومی غیر ضروری را یاد اور شد و اضافه کرد: ضروریست این افراد همپنین ایمنی بدن خود را با میوه هایی که سرشار از ویتامین  c هستند مانند : لیموشیرین , کیوی , سبزیجات , گوجه فرنگی و .... تامین کنند.
وی گفت: به بیماران روماتیسمی توصیه میشود روزانه دو عدد قرص ویتامین  c حاوی روی مصرف کرده تا انجا که میتوانند از مایعات گرم مانند  چای و قهوه استفاده نمایند.
رئیس مرکز روماتیسم ایران با اشاره به اینکه مایعات گرم اثر قرقره کردن را دارد افزود: این مایعات تمام وبروس ها را از دهان تا معده شستشو داده و امکان تکثیر یا زنده بودن ویروس را از بین میبرد.
وی در مورد احتمال ابتلا به بیماری اتفولانزا توع A یاداور شد:تنها راه ورود این ویروس به بدن بیتی یا دهان است که قرقره اب نمک یک تا دویار در روز از تکثیر این بیماری جلوگیری میکند.
غریب دوست گفت: در یک اپیدمی حهانی  و با وجود تمام اقدامات احتیاطی جلوگیری از ورود انفولانزا توع A غیر ممکن است.
وی تصریح کرد: انفولاتزای خوکی 32 تا 3 روز عفونت اولیه در گلو دارد و بعد علایم ظاهری ان مشخص میشود. از این رو ضروریست افراد با پنبه ای که به اب نمک ولرم اغشته است داخل حفره های بینی را روزی یک بار با هدف کاهش ویروس پر کنند.