تبلیغات
وبلاگ کاملا علمی - انگل
خواستن = توانستن
علت پیدایش بیماری انگل :
1-اخلاط بلغمی که ازبدی گوارش غذاهای سرد مزاجی, زود میگندد وخراب میشوند.
2- بر اثر عدم رعایت موازین بهداشتی بخصوص در فصول گرم منتقل میگردد.
3-سبزیها و غذاهای مانده و آلوده به انگل
4-شنا وآبتنی در آبهای آلوده
5-محلهای آلوده (دستشویی های عمومی,آبخوری ها,رستورانها و...)
6-انتقال بیماری از دیگران حتی اعضای خانواده
7-و...
علائم بیماری :
 کرمهای دراز (ascaris) در روده باریک و در بالای ناف بوجود میایند و کرم هایی که شکل تخم کدو هستند در روده کور(آپاندیس ) و روده کلفت (قولون)به وجود میآیند و کرمهای ریز در رود مستقیم به وجود می آیند و علامتش این است که گاهی این کرمها خود به خود با مدفوع خارج میشوند و در هنگام خالی بودن شکم بیمار تهوع دارد و نیز آب دهانش زیاد میشود و رنگش زرد است و شکمش درد میکند و در هنگام خواب دندانهایش را به هم میساید ، روزها لبهایش خشک است و چه بسا سردرد و گرسنگی شدید که پایان ناپذیر است حس میکند.

درمان بیماری انگل:
درمان انگل بسیار ساده می باشد و بندرت باعث هر گونه صدمه ای می شود .
یبوست: یبوست عامل هر نوع بیماری است .خوب کار نکردن روده ها(غذا می ماند سپس می گندد و سمی تولید شده که جذب بدن می شود ) حتی اگر در طول 24 ساعت یک بار برود ولی سفت بود باز هم یبوست است چون تفاله های دو روز پیش را دفع می کند . اگر 3روز غذا درشکم بماند انگل ومیکرب هر کاری می توانند بکنند ولی در کمتر از 24 ساعت هیچ میکربی نمی تواند دگردیسی ایجاد کند اگر قبل از 24 ساعت غذا دفع شود دهان بوی بد نمی دهد و سالم وشاداب هستید و پوست چرب نمیشود چاق نمیشوید و پوست خشک نمیشود به شرطی که معده را کنترل کنید.
این دارو را برای تمامی اعضاء خانواده به شکل چای(دم کرده)به مدت 3 روز تهیه کنید.پس از یک هفته مجدداسه روز دیگرمصرف شود,زیرا آلودگی مجدد می تواند از سایر افراد خانواده ایجاد شود .
علیرغم درمان داروئی عفونت مجدد بسیار شایع می باشد زیرا تخم های زنده در مدفوع تا یک هفته بعد از درمان وجود دارند .
سرویس بهداشتی منزل را بخوبی با مواد ضد عفونی کننده تا پایان کلیه علائم بیماری روزانه شستشو دهید. شستشوی دستها همواره عامل پیشگیری از بسیاری از بیماریهای عفونی است.لباس ، ملحفه و لباسها مرتباً در ماشین لباسشویی شسته شده تا از هر گونه تخم انگل پاک شوند.

توصیه های غذایی و گیاهی:
روغن زیتون , ,عسل,بومادران,سیر,اجزا گیاه مرزه,سبزیجات تمیز,میوه,آب معدنی,ماهی,غذاهای سبک وملینپرهیز کنید:چربی ,شیرینی,تخمه خام,گوشت خام,غذاهای مانده,آب لوله کشی,برنج و کلا غذاهای نشاسته ای,میل نمایید